Yarık dudak ve yarık damak: nedenleri ve tedavileri

Ağız Sağlığı Trendler

Yarık dudak ve yarık damak bebek annenin içinde gelişen iken, çok erken gebelikte meydana gelen yüz ve ağız malformasyonlardır. Yeterli ağız veya dudak bölgesinde doku ve düzgün bir araya gelmez kullanılabilir doku olmadığında Clefting sonuçlanır.

Bir dudak üst dudak iki yanında fiziksel bir bölme veya ayırma ve üst dudağın deri dar bir açıklık veya boşluk olarak görünür. Bu ayrılık sıklıkla burun tabanından daha geniş ve üst çene ve / veya üst sakız kemikleri içermektedir.

Ağzın sadece güzel bir gülümseme daha fazladır. Aynı zamanda genel sağlık için bir çıkış kapısıdır. temiz o ağ geçidi tutulması daha sağlıklı daha uzun tutmak olabilir – ve genç görünümlü; “Beyaz, düz dişler gençlik, çarpık bir gülümseme, renksiz, aşınmış veya eksik diş yaşlı bir görünüm ile ilişkili iletmek gibi,” Edmond Hewlett, DDS, Diş Hekimliği UCLA Okulu’nda restoratif diş hekimliği profesörü diyor. Eski kişileri tanımlamak için kullanılan ‘uzun diş,’ “atasözü, dişeti hastalığı neden olduğu gerçeğini yansıtmaktadır …

Bir yarık damak ağız çatısında bir bölünme ya da bir açıklıktır. Bir yarık damak sert damak (ağız çatı kemik ön kısmı) ve / veya yumuşak damak (ağız çatı yumuşak arka kısım) içerebilir.

Yarık dudak ve yarık damak ağız, bir veya her iki tarafta oluşabilir. dudak ve damak ayrı ayrı geliştirmek için, birlikte bir yarık yarık damak olmadan dudak, yarık dudak olmadan yarık damak veya her ikisi olması mümkündür.

Dudak, ya da yarık damak olmaksızın, her yıl 700 bebeklerde bir etkiler ve ABD yarıkları, Asya Latin veya Yerli kökenli çocuklarda daha sık meydana dördüncü en yaygın doğum kusuru. kızlar ile karşılaştırıldığında, iki kat daha fazla erkek ve bir yarık damak olmadan hem bir yarık dudak var. Ancak, çocuklar ile karşılaştırıldığında, iki kat daha fazla kız yarık dudak olmadan yarık damak var.

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Şu anda olan

Dünyada birçok insanın sadece% 18,5 asla ipi. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş ipi diş arasında sıkışıp gıda kaldırır ve iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir, plak döner önce orada oluşturan bakterilerin filmi kaldırır. Sadece bir diş diş ipi deneyin Başlamak için.

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 biridir. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 3 gün daha Amaç!

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 vardır, ancak diş ve diş etleri üzerinde pozitif bir etki yaratmaya için yolda iyi konum. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 7 gün boyunca Amaç!

Dünyada birçok insanın sadece% 50.5, günlük diş ipi ve bunlardan biri olduğunu sizin için iyi! Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. senin iyi bir ağız sağlığı alışkanlığı tebrikler!

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

KAYNAKLAR

Dişhekimleri Birliği 2010 Sağlıklı İnsanlar