yaygın uyku mitler ve gerçekler

Uyku Bozukluğu Eğilimler

Ne kadar uyku bozuklukları hakkında ne biliyorsun? Bu ifadeleri gözden geçirin ve doğru olan ve olmayan hangi öğrenirler.

konfor, stres düzeyi, oda sıcaklığında – – iyi bir gece uyku almak farklı faktörlerin bir çok bağlıdır ama doğru, temelleri ile başlamak lazım almak ve yatak dinlendirici bir uykuya ilk yapı taşıdır; Eğer yeni bir yatak için piyasada konum ve kısa bir süre önce yatak mağaza koridorda aşağı bir yürüyüş almış varsa, aralarından seçim yapılabilecek baş döndürücü bir dizi olduğunu biliyoruz. Nasıl sizin için en iyi hangi yatak biliyor musunuz; Başlamak için, Arya Nick Shamie, MD, ortak diyor …

Yanlış: Daha fazla bilimsel çalışmalar, yüksek tansiyon, diyabet ve depresyon gibi hastalıkların çeşitli ile kalitesiz uyku ve / veya yetersiz uyku arasındaki ilişkiler gösteriyor. Örneğin, yetersiz uyku daha ağır diyabet gelişimine neden olabilir insülin kullanmak için vücudun yeteneğini bozabilir. Uyku apnesi tedavi zaman kötü kontrollü diyabet ve uyku apnesi olan hastalarda kan şekeri kontrolünün iyileştirilmesi var. Bu aynı zamanda yüksek tansiyon ve uyku apnesi olan hastalarda bulunur. Uyku apnesi tedavi edildiğinde, kan basıncı da artırır. Buna ek olarak, çok az uyku obezite ile bağlantılı olduğunu, büyüme hormonu salgılanmasını azalabilir.

Yaşlı insanlar daha az uykuya ihtiyaç.

Yanlış: Ortalama yetişkin günde yedi ile dokuz saat toplam uyku zamana ihtiyacı var. biz yaş olarak uyku düzeni genellikle değişiklik olsa da, genellikle ihtiyacımız olan uyku miktarı yok. Yaşlı insanlar sık ​​sık gece uyanma, kısmen nedeniyle geceleri daha az uyku olabilir, ancak uyku için onların ihtiyaç daha genç yetişkinlere göre daha az değildir.

Horlama zararlı olabilir.

Doğru: Kenara diğer insanları rahatsız dan, horlama zararlı değildir. Ancak, uyku apnesi, kardiyovasküler hastalık ve diyabet gibi ciddi sağlık sorunları ile ilişkili bir uyku bozukluğu belirtisi olabilir. Uyku apnesi gece boyunca azaltılmış veya hiç hava akımı atakları ile karakterizedir. Uyku apnesi olan kişiler nefes nefese gece boyunca sık sık uyanma hatırlıyorum olabilir.

Sen almak uyku miktarı “hile” olabilir.

Yanlış: Uyku uzmanları çoğu yetişkin uyku yedi ve dokuz saat optimum sağlık için her gece arasındaki gerektiğini söylüyorlar. uyku daha az saat Başlarken sonunda önümüzdeki birkaç gece ek uyku ile doldurulan gerekecektir. Bizim vücudun ihtiyacı daha az uykuya alışmak için görünmüyor.

Gençler yetişkinlerden daha uykuya ihtiyacım var.