Yeme bozuklukları: anne-babalar için tavsiye

Çocuğunuz bir yeme bozukluğu geliştirirse, yardım etmenin ve onlara nasıl davranacağınızdan emin olamazsınız.

Oğlunuzun veya kızınızın davranışları, alıştığınızdan aniden çok farklılaşabilir: çekilmiş, hassas ve hatta kaba. Bu, iletişimin çok önemli olduğu bir zamanda onlarla konuşmayı çok zorlaştırabilir.

Çocuğunuzla nasıl konuşacağınız konusunda tavsiyeler alın.

Onların savunmacı olma olasılığının yüksek olduğunu hatırlamaya yardımcı olabilir, çünkü yeme bozuklukları baş etme yoludur, bu nedenle bunları bırakmak konusunda isteksiz davranacaklardır.

Yeme bozuklukları ve çocuğunuz

Çocuğunuz durumlarından dolayı tedavi alıyorsa, tedavi ekibi iyileşmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Ancak sevginin ve desteğinizin önemini hafife almayın.

Yardım derneğinin baş yönetmeni Susan Ringwood, “Yeme bozukluğundan kurtulanlar, davranışlarını anlamak zor olduğunu bilseler bile, onlarla ilgilenenlerin koşulsuz sevgi ve desteğini almaları ne kadar önemli olduğunu bize bildiriyor. “Dedi.

Çocuğunuzun tedavi ekibindeki sağlık uzmanlarından biriyle, ebeveyn ve bakıcı rolü hakkında konuşın. Evde yardım edebilmeniz için neler yapabileceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunun. Aşağıdaki ipuçları, iletişim ve yemek saatleri ile uğraşmada da yardımcı olabilir.

Çocuğunuzun durumuyla ilgili olarak konuşmak, özellikle de bir soruna sahip olduğunu hala kabul edemiyorsa, çok zor olabilir. Bununla birlikte, iletişim kurtarmaya yardımcı olmak için şarttır, bu nedenle denemeye devam edin.

Onlarla doğrudan yeme bozukluğu hakkında konuşmak isterseniz, Susan Ringwood size tavsiyem

Ayrıca şu konularda yardımcı olabilir:

Yeme bozuklukları hakkında konuşmak için ipuçları

Daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa, size yardımcı olabilecek bir numara veya kuruluş vardır. Bütün ailenin durumu anlaması ve desteklemesi önemlidir. Mümkün olan en kısa sürede doktorunuza danışın. Doktorunuz ve çocuğunuzun tedavi ekibi daha sonra tavsiye verebilir.

Alternatif olarak, yerel öz yardım ve destek gruplarının nasıl bulunacağı da dahil olmak üzere, yeme bozukluklarıyla baş etmeye yönelik herhangi bir konuyla ilgili bir danışmanla görüşmek için yırtın yardım hattını 0845 634 1414 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Bakım, günlük yaşam dahil, bakım yardımı talep etme ve bakımı işle veya çalışma ile birleştirmek hakkında tavsiyeler için bakımı ve desteği için rehberinize gidin.

26/03 /

Ne söyleyeceklerini hazırlayın, suçlama veya yargılama, duygularına konsantre olma, Sakin olun, Kaynaklara bakın, Olumsuz tepki vermeye hazır olun.

26/03 /

Öğün yemeklerinizle baş etme konusundaki ipuçları

Hizmetler

yer

Çok ince olmak sağlığınız için kötüdür, ancak ideal ağırlığınıza ulaşmanız sizi daha uzun, daha güçlü ve daha donanımlı yapabilir.

Yeme bozuklukları hakkında, oldukları, onlardan etkilenen kimseler ve ne yapılması gerektiği gibi gerçekler

Yeme bozukluklarıyla ilgili yardım ve destek

Sağlıklı bir diyet en iyi şekilde bakmanıza ve hissetmenize yardımcı olabilir. En yeni gıda yemini takip etmeyin: sağlıklı beslenme hakkında gerçeği öğrenin

Kilolu olabileceğinizi düşünüyor musunuz? Sağlıklı bir şekilde kilo almaya ilişkin bu ipuçlarını okuyun

Yeme bozuklukları hakkında mümkün olduğunca bilgi edinin. Ne ile ilgilendiğinizi anlamanıza yardımcı olur; ne olursa olsun, onları seversiniz ve her zaman onlar için orada kalırsınız. Dikkat edin demek olsa bile, onların görünüşlerinden bahsetmekten kaçının. Onların güveni diğer yollarla sağlamaya çalışın – örneğin onlara düşüncelerini övdükleri ya da okulda başarı ile kutladıklarından tebrik ederek başkalarının diyetlerinden veya kilo sorunlarından bahsetmekten kaçının; mevcut profesyonel yardım çeşitliliği, Ve hazır olduklarında onlara yardım edeceğinizi söyleyin; hobiler ve arkadaşlarıyla günler dısı yiyecek içermeyen etkinliklere olumlu bir şekilde konuşun. Hemen sana açılma ve onları gizli tuttuğundan dolayı kızdırma. Hastalıklarından değil, sizinle olan ilişkilerinden değil; onlara yardım etmek için neler yapabileceklerini sorun. Kendi hisleriniz hakkında dürüst olmaya çalışın. Bu, onlara aynı şeyi yapmaya teşvik edecektir. Yeme bozukluğunun arkasındaki duyguları ifade etmeleri gerçekten zor olabilir. Sabırlı olmaya çalışın ve söylemeye çalıştıkları şeyleri dinleyin; Dengeli bir diyet yiyip sağlıklı bir egzersiz yaparak iyi bir rol model olun “Ben” ile başlayıp “Ben” ile başlayan cümleler kullanmaya çalışın; Çocuğunuz öfkeli ve agresif olarak karşımıza çıkabilir, ancak aslında korkulu ve güvensiz hissettiklerini aklınızda bulundurun. “Derken,” mutlu görünmediğiniz için endişeliyim “sözcüğünü kullanıyorsunuz.

Size yakın servisler

Kilolu misin?

Yeme bozuklukları açıklandı

Gençler için sağlıklı beslenme

Kilolu genç kızlar